Ses Emici Akustik Perde

Ses Emici Akustik Perde
Tiyatro sahneleri, opera sahneleri, TV stüdyoları, konferans salonları, konser sahneleri, özel showlar ve geceler, showroomlar, kültür merkezleri, Reji Stüdyoları, çok amaçlı salonlar, ses kayıt stüdyoları, fuar standları, mimari tasarımlar, alışveriş merkezleri ve moda showların da kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Akustik Kadife Perde uygulamalarına ilave olarak sahne kadifeleri, kulis ve friz perdeleri, fon perdeleri, sahne dekor kumaşları, transparan akustik kumaşlar ve tüller, tül ses yutan perdeler, akustik ses yansıtan perdeler, green & blue box perdeler ve projeksiyon perdeler ürün çeşitlerimiz arasında bulunmaktadır.

Ses Emici Akustik Perde Çeşitleri
Akustik Kadife Perde çeşitlerimiz mekan içerisinde istenen performans değerlerine göre tasarlanarak 3 katmanlı 5 katmanlı ve 7 katmanlı olarak üretilmektedir. Katman sayıları mekan içerisinde yüzeylerde kullanılmış materyallerin çeşitliliğine, yansıma risklerine ve talep edilen ses düzeyine göre belirlenmektedir. En doğru ürün tespitini keşif sonrası ses ölçümü ve raporlamaları sonuçlarına göre belirlemekteyiz. Burada doğru raporlama da ki amaç; risksiz performans alınabilecek en doğru ürün seçimi yapılmasını sağlamak ve gürültüden kaynaklı problemleri en aza indirilmesini gerçekleştirebilmektir.

 

Ses düzenleme ve ses yalıtımı yapmak insan sağlığı açısından çok önemlidir. Bulunduğunuz mekanda dinlediğiniz müzikten yada gösteriden, yankılanan yada yüksek volume ulaşmış ses düzeylerinden rahatsız olmadan keyif alarak ortamın tadını çıkartarak zaman geçirmek her insan için çok değerlidir. Ses Mühendislerimiz tarafından mekan içerisinde akustik raporlama yapılarak çıkacak akustik analiz sonucuna göre en doğru ürünü tespit etmek bu anlamda firmamız için çok önemlidir.

Akustik perdelerde katman sayısı arttıkça performans değerleri de artmaktadır. Katmanlı Akustik perdelerimizin toplantı odalarında duvar olmadan ara bölme olarak bile kullanmanız mümkündür.

Açık hava ses perdesi Açık alanlarda Ses Akustiğini sağlayabilecek en iyi tasarlanmış ürünlerin başında gelmektedir. Mekan da gerekli akustik ürünlerin kullanımı tamamlanmış ise Ses Emici Akustik Perdeler in kullanımı sayesinde, dışarı mekanda da olsa minimum da %16 DB düşüş sağlamaktadır. Performans da ki yüzdesel düşüş mekanda kullanılan akustik malzemeler arttıkça maksimum ses performansının artmasını sağlar. Yapılan uygulamalarla yapılan testler sonucunda oranın maksimum da % 65 performans aralığına kadar çıkılabildiği görülmüştür.

Otoban Gürültüsünü keserek absorbe edebilen perdelerimiz 4 katman ve üzeri Kumaş detayına sahip Akustik perdelerimizdir. Otoban sesi pembe gürültü renginin özelliklerini içermektedir. Gürültü renklerini linkimizden görebilirisiniz. Pembe gürültü sürekli uğultu şeklinde duyulduğundan sese çok hassas olan insanlarda çok rahatsız edici olmakta, uyku problemi yada konsantrasyon güçlüğü oluşturabilmektedir. Çoğu insan için ise bu ses meditasyon sesi olarak algılanabilmektedir. Her insan bünyesinde yarattığı his farklılık gösterir. Pembe Gürültü sesinin absorbe edilebimesi çok güçtür. Özellikle gökdelenlerde özellikle cam yüzey kullanılması bu sesin şiddetini arttırarak daha üst katlarda bile rahatsız edici bir durum almasını neden olmaktadır.

Otoban sesini absorbe edebilen en doğru malzemeler ile üretilmiş olan katmanlı akustik perde çeşitlerimiz bu kategoriye çözüm olan en ideal üründür.

Projelerinize en uygun Akustik Fiyat teklifi almak ve iletişime geçmek için iletişim formundan , teklif formundan veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir Akustik Problemlerinize çözüm önerileri veya Akustik ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede tarafınızla iletişime geçeceklerdir.

Akustik Raporlama ve Ölçüm
Akustik uygulama firmalarının kalite niteliklerinin ve güvenilirliklerinin en büyük göstergelerinden biri de akustik ölçüm kabiliyeti ve raporlama teknik dili gelmektedir. Akustik ölçüm ve raporlama sayesinde, gerek proje gerek uygulama işlerinin nitelik ve niceliklerini sonuç rapor olarak en uygun uygulama, En düşük maliyetlerle belirlenmesi sağlanarak işverene sunulmaya çalışılmaktadır.

 

Akustik konforun kulaktan dolma bilgilerle gelişigüzel sağlanamayacağını, kaliteye ulaşılamayacağını bilerek, sektörü bu noktada bilinçlendirmek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışmaktayız.

Ses Emici Akustik Perde uygulamasının yanı sıra akustik mekan ölçümleri, akustik raporlama ve akustik danışmanlık hizmetleri de hizmet bünyemiz içerisindedir.

Ses Emici Akustik Perde Kullanım Alanları
Toplantı Salonu Akustiği
Konferans Salonu Akustiği
Müzik Odası Akustiği
Spor Salonu Akustiği
Açık Ofis Akustiği
Çağrı Merkezi Akustiği

Fuar Alanı Akustiği
Derslik Akustiği
Anfi Akustiği
Restaurant Cafe Bar Akustiği
Yemekhane Akustiği

Karmina perde olarak mimari ve endüstriyel akustik hizmetleri kapsamındaki çalışmalarda, ulusal ve uluslararası standartlar (TSE , ISO, EN, ASHRAE); bağlamında aşağıda sunulan parametrelerin akustik ölçüm ve raporlama hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.
Firmamız bünyesinde yapılan tüm ölçümler, uluslararası standartları sağlamış, sertifikalı donanım ve yazılımlarla yapılmaktadır.

Gürültü ve titreşim
denetimi ölçümleri
Çevresel gürültü düzeyi ölçümleri
Yapı elemanlarının (duvar, tavan, döşeme) ses geçiş kaybı ölçümleri
Odalar arası ses yalıtım düzeyi ölçümleri
Geri plan gürültüsü düzeyi ölçümleri
Oktav bantlara göre frekans analizi
Darbe ve titreşim düzeyi ölçümleri

Hacim akustiği
ölçümleri
Yansışım süresi (reverberation time – rt60) ölçümleri
Konuşmanın anlaşılabilirliği (speech transmission ındex – stı) ölçümleri
Erken düşme süresi (early decay time – edt) ölçümleri
Netlik ve tanımlılık (c80 ve d50) ölçümleri
Salonlarda dinleyici bölgeleri için ses basınç düzeyi ölçümleri

Çalışmalarını resmi ve özel sektöre sunan Karmina Perde Akustik Perde sistemlerinde projeden montaj aşamasına kadar, akustik ölçme , akustik planlama ve sürekli sistem desteği ile tüm yeteneklerini müşterilerine anahtar teslim sunmaktadır.
İletişim formundan veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir gürültü problemlerinizle ilgili ücretsiz çözüm önerileri veya ürünler hakkında detaylı bilgi için satış temsilcilerimiz ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Akustik Uygulamaları, Akustik Ölçüm ve Raporlama konularında Karmina Perde sizlerle deneyim ve birikimini paylaşarak çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyacaktır.

Karmina Perde Farkı?
Akustik uygulama firmalarının kalite niteliklerinin ve güvenilirliklerinin en büyük göstergelerinden biri de akustik ölçüm kabiliyeti ve raporlama teknik dili gelmektedir.

Karmina perde olarak , Mevcut uygulama projesinde akustik ölçüm ve raporlama yapılmamış ise akustik ölçüm ve raporlama kalemini mutlaka tekliflerimize eklemeye çalışırız. Akustik ölçüm ve raporlama sayesinde, gerek proje gerek uygulama işlerinin nitelik ve niceliklerini sonuç rapor olarak en uygun uygulama, En düşük maliyetlerle belirlenmesi sağlanarak işverene sunulmaya çalışılmaktadır.

Akustik konforun kulaktan dolma bilgilerle gelişigüzel sağlanamayacağını, kaliteye ulaşılamayacağını bilerek, sektörü bu noktada bilinçlendirmek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışmaktayız.

Çalışmalarını resmi ve özel sektöre sunan FELTBİ PERDE projeden montaj aşamasına kadar, planlama ve sürekli sistem desteği ile tüm yeteneklerini müşterilerine anahtar teslim sunmaktadır.

Feltbi Perde Ailesi sizlerle deneyim ve birikimini paylaşarak çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyacaktır.

Diğer Ürünlerimizi İnceleyin

Avantajlarımız