Eğimli Çatı Isı yalıtımı ve Eğimli Çatı ses yalıtımı

Çatı Isı yalıtımı ve Çatı Ses yalıtımı özellikle eski yapılar başta olmak üzere bir çok binada en büyük problemdir. Çünkü düzgün yalıtılmamış bir çatı ısı kaybı başta olmak üzere bir çok problemle karşı karşıya kalmanıza neden olur.

Uzun ömürlü ve kaliteli ürünlerimiz aynı zamanda kolay uygulanabilirliği ile size bu konuda etkin çözümler sunar.

Sertifikalarımızda da görebileceğiniz gibi dayanıklılık ve yalıtım konusunda en efektif tercih olarka gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz keçe ürünlerimizle ortamınızın sıcaklığını size geri veriyoruz.

eğimli çatı ısı yalıtımı ve eğimli çatı ses yalıtımı

Uygulama yöntemi 1

eğimli çatı ısı yalıtımı ve eğimli çatı ses yalıtımı

Bu uygulama bina içerisinden mevcut çatı plağının altına yapılan uygulamadır.Çatı üzerine müdahale edilemediği durumlarda ısı yalıtım için yapılan bir uygulamadır. Betonarme döşemenin üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı taraklı mala yardımı ile sürülerek rulo halindeki keçeler boşluk bırakmayacak şekilde yapıştırılır. Yapıştırma işleminden sonra kuruması tamamlanınca keçe üzerine sıva , file ve boya işlemi yapılarak tamamlanır.

Uygulama yöntemi 2

Mevcut betonarme çatı plağının üzerine su yalıtım malzemesi çift kat olacak şekilde sürülür, kuruduktan sonra üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı taraklı mala yardımı ile sürülür 7-10-15-20 mm kalınlığındaki izobozz keçeler döşemeye yapıştırılır.Yapıştırma esnasında keçelerin arasında boşluk bırakılmamaya dikkat edilir.Keçe serme işleminden sonra OSB ahşap plakalar döşenir ve üzerine kiremit altı latalar çakılarak kiremit döşenir.

eğimli çatı ısı yalıtımı ve eğimli çatı ses yalıtımı

Uygulama yöntemi 3

eğimli çatı ısı yalıtımı ve eğimli çatı ses yalıtımı

Mevcut betonarme çatı plağının üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı taraklı mala yardımı ile sürülür 7-10-15-20 mm kalınlığındaki izobozz keçeler döşemeye yapıştırılır. Yapıştırma esnasında keçelerin arasında boşluk bırakılmamaya dikkat edilir. Daha sonra üzerine su yalıtım malzemesi çift kat olacak şekilde sürülür.

Avantajlarımız