Chiller Ses yalıtımı

CHİLLER SES YALITIMI

Hava soğutmalı ve su soğutmalı cihazların çevreye yaydığı gürültü oranları oldukça yüksektir. Chiller ses yalıtımı yapılmalıdır.

Amaç

Hava soğutmalı ve soğutmalı cihazlar tarafından çevreye yayılan gürültü miktarları çok yüksektir.Bu cihazlar için Çevre Bakanlığı’nın verdiği bir ses düzeyi vardır.Bu değerin aşılmaması mebcuridir. Ses seviyelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu tür cihazlar için izin verdiği maksimum gürültü seviyelerine düşürülmesi gerekmektedir.

Yapılan doğru uygulamalar sonucu olumsuz yönde gürültüye maruz kalınmamakta.Hem insan sağlığı hem toplum sağlığı korunmaktadır.

Doğru Malzeme Seçimi

Bunun için doğru yalıtımın,doğru malzemeler kullanılarak yapılması gereklidir.

Kullanılacak malzemelerin uzun ömürlü olması,ses yalıtım değerlerinin ve nrc değerlerinin istenen akustik hesaplamalarda başarılı olması,partikül yaymaması önemlidir.

Chiller ses yalıtımı Uygulama

Yapılacak ses yalıtımı, ses izolasyonu işleminin cihazlarda performans düşüklüğüne, verim kaybına ve doğal çalışmasına engel olmadan işlem yapılmasıdır.Hem cihaz iyileştirilecek hem de verimline engel olunmaması çok önemlidir.

Desibel seviyeleri ölçülecek,çeşitli katmanlarla uygulama yapılması gerektiği durumlarda akustik danışmanlardan destek alınacaktır.

Chiller ses yalıtımı

Klimalar,klima dış üniteleri,soğutma kuleleri yapılırken gürültüden rahatsız olan bölgeye uzaklığı ve desibel seviyeleri çok önemlidir.Tüm planlamalar dikkatle değerlendirerek yapılmalıdır.

Polyester elyaf keçeler,bariyerli Feltbi bar,vb kullanılarak yüksek derecede ses izolasyonu sağlanmaktadır.

Feltbi firması olarak ses yalıtımı,akustik ve ısı yalıtımı konusunda hem de %100 Türk malı ürünlerimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Chiller ses yalıtımı için kullanılan Felbi keçe özellikleri

Dünyamızı ve gezegenimizi korumak için geri dönüşüm malzemeleri kullanmayı tercih etmeliyiz.Feltbi Isı, Ses ve Deprem Yalıtımı yapan keçe duvar kaplaması ,%100 geri dönüşüm malzemesidir.Kalınlığı 3 mm, ısı yalıtım değeri 0.037 ,ses yalıtım değeri tuğla + feltbi 42,3 dB, ses problemlerinizde akustik özelliği sayesinde konfor sağlar,malzememiz nefes alır, kanserojen değildir, Oeko-Tex (bebek kıyafetlerinde bulunması zorunlu olan standart) özellliğine sahiptir, antibakteriyaldir, toz tutmaz, zor alevlenici sınıfındadır, su ile temasında yapısında bozulma olmaz, yüksek yapışma mukavemetine sahiptir, uygulama kolaylığı vardır, uzun ömürlüdür,aynı zamanda geri dönüşüm malzemesidir ve Çevre dostudur, darbeye karşı dayanıklıdır. Deprem direnci sağlar.Deprem esnasında duvarlarınızın dağılmasını engeller. Kısa sürede uygulanması ile size zaman kazandırırken ,boya kokusu,toz-toprak ve uzun süren tadilat derdinden kurtulursunuz. Banyo gibi ıslak hacimlerde de fayanslarınızı kırmadan üzerine kullanabilirsiniz.Enerji tasarrufu yapmanızı sağlar.Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmanıza yardım eder.

Avantajlarımız