Jeneratör Dairesi Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı günümüzde artık herkesçe bilinmektedir. İstenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için çeşitli malzemelerle yapılan uygulamalara ses yalıtımı ismi verilmektedir.
Özellikle jeneratör odası ses yalıtımı da oldukça büyük önem taşımaktadır.
Jeneratörler, genellikle elektrik enerjisinin devre dışı kaldığı zamanlarda yedek enerji sağlayabilen makinelerdir. Jeneratörlerin yedek enerjiyi sağlarken, çok gürültü çıkarması nedeni ile genellikle problem olmaktadır. Oldukça yüksek frekanslarda ses çıkaran ve gürültü kirliliğine neden olan jeneratörlerin, ses yalıtımları yapılabilmektedir.

Jeneratör Dairesi Ses Yalıtımı

Jeneratör Dairesi Ses Yalıtımı

Gürültünün çevreye zarar vermesinden dolayı bu sesleri azaltmak için ortam koşullarına en uygun ses izolasyonunun bulunması ve doğru malzemelerle ses yalıtımının uygulanması gerekmektedir.
Jeneratör dairesi ses yalıtımı üç biçimde( İç ses yalıtımı, makine odası ses yalıtımı ve dış mekân ses yalıtımı olarak) uygulanmaktadır.
Jeneratör dairesi ses yalıtımı için doğru malzeme ve doğru uygulama ile maksimum seviyede kesilebilmektedir.
Özellikle makine daireleri gibi jeneratörlerin çok fazla kullanıldığı ve gürültü kirliliğinin maksimum düzeyde olduğu mekânlarda, ses yalıtımının ve yutuculuğunun artırılması amacı ile tavan ve duvarlara da ses yutma katsayısı yüksek olan keçe malzemeler kullanılabilmektedir.

İzobozz keçe malzemeler,partikül yaymaması,nefes alması,nem ve rutubetten etkilenmemesi,yangın sınıfının Bs1d0 olması nedeni ile tercih edilmektedir.izobozz non woven iğneleme yöntemi ile yapılan keçelerin insan ve çevre sağlığına zararı yoktur.
Jeneratörlerin sesinin en aza indirilmesi ve gürültü kirliliğinin azaltılması; kabinlerden dışarıya ses geçişinin azaltılması, tamamen ses izolasyonunda kullanılan doğru malzemeye ve bilinçli uygulamaya bağlıdır.
İlk başta doğru malzeme seçerek ve doğru uygulama yaparak bu rahatsız edici detaydan kurtulmuş olursunuz.Ama başlangıçta yapılan yanlış malzeme seçimi ,tüm işlem bittikten sonra hem zaman,hem para hem de elde edilen verimdeki düşüklük nedeni ile sizleri zor duruma düşürecektir.Hatta işyerinizin kanunun onay verdiği limitlerin üzerinde olması nedeni ile kapanması durumuyla da karşılaşabilirsiniz.

Jeneratör Dairesi Ses Yalıtımı

Avantajlarımız