Fabrika Ses Yalıtımı

Fabrika içi ve çevrede yaşayanların fabrika gürültüsünden etkilenmemeleri için ses izolasyonu ile duvar, zemin ve tavanları desteklemeleri gerekir. Tabi ki fabrikalar olması hasebi ile görüntü kirliliğinin oluşmamasına özen göstermek de yine sahiplerinin görevlerindendir. Teknik Akustik olarak yıllardan bu yana müşterilerimize hizmet vererek çalışma alanlarında rahatsız edici sesleri yok etme üzerine destek sunuyoruz. Fabrika ses yalıtımı hizmetlerinde beklentilerinizin ötesine çıkmak için sadece bizi aramanız yeterli olacak.

Endüstriyel tesislerde, gürültüden kaynaklanan maruziyetin önlenmesi ve azaltılması için; teknik gelişmelere uygun önlemler alarak, gürültü etkilerinden kaynaklanan riskleri, kaynağında en aza indirmek,

Şehirleşme ve sanayileşme ile birlikte gün geçtikçe artan ses ve gürültü kirliliği, insanları ruh ve beden olarak zorlayarak, yaşam kalitesini düşürüyor. Gürültü kirliliğinden korunmak için en ideal yöntemlerden biri ise “yalıtım”

fabrika ses yalıtımı

fabrika ses yalıtımı

Küçük ölçekli fabrikalarda 70, büyük ölçekli fabrikalarda da ses düzeyi en fazla 80 olması gerekiyor.

Çok gürültülü bir fabrikada çelik perçin işleminin 5 santimetrede 100 db’ye çıkabiliyor. Susturucusuz gerçekleştirilen bir yol kazısının 7 metre mesafedeki ses basınç düzeyi de 90 db oluyor. Çalar saat zilinin 80, saatte 50 kilometre hızla giden otomobilin kabin içinde 70, normal konuşmada 50, oturma odasında ise 40 db oluyor. Tüm bunlar gürültü kirliğinin en önemli unsurlarını oluşturuyor.

Gürültünün kendi kaynağında yok edilmesi mümkün olmadığı zaman, ortamda yayılmasını engellemek için gerekli önlemlerin alınması da gerekir.

fabrikalarda işçi sağlığı, ofislerde sessiz çalışma ortamları sağlayabilmek Multi Konfor şartlarıyla mümkün olabiliyor. Multi Konfor Bina şartları, bunlara ek olarak tiyatro, sinema, konser ve benzeri kültürel etkinliklerin sergilendiği yerlerde de doğru akustik uygulamalar ve ses geçirgenliğinin önlenmesi için de özel alanların korunmasına hizmet ediyor.

Bu ürünler ısı yalıtımına ek olarak ses ve titreşim yalıtımı da yapıyor. Bu sayede gürültünün sönümlenmesini sağlıyor, iletilmesini önlüyor ve hacim akustiğini sağlamada da önemli katkı sunuyor. Binanın genelinde ve dairelerde uygulanan yalıtım ile elde edilen sessizlik istenilen konfor ortamını sağlıyor. Akustik açıdan konforlu, anlaşılabilirlik değeri yüksek iç mekanlar elde ediliyor.

fabrika ses yalıtımı

Avantajlarımız