Alçı pan Isı yalıtımı ve Panel Ses yalıtımı

Alçıpan Isı yalıtımı ve panel ses yalıtımı yuvalarınız ve yaşam alanlarınız için en önemli yalıtım unsurlarından birisidir.

Her ne kadar özen gösterilmese de aslında hayatımızdaki yaşam kalitesini belirleyen üst katlardan gelen sesler ve alt kata giden sesleri kesmek için en önemli adım bina yapılırken veya yapıldıktan sonra alçıpan ısı yalıtımı ve panel ses yalıtımını yapmaktır.

Darbe engelleyeci özelliği de bulunan ürünlerimiz sizin için en iyi çözüm olacak. 

Uygulama yöntemi

Panel plakaların üzerine (alçı panel) yalıtımı sağlamak için yapılan işlemdir. Önce panel yüzeyine aderans artırıcı bağlayıcı astar sürülür. Astar sürülen yüzeye yaklaşık 0,5 cm(4,5 kg/m2) kalınlıkta yapıştırma harcı sürülür, dişli tarakla her tarafta aynı kalınlık sağlayacak şekilde taraklanarak üniform bir kaplama yüzeyi oluşturulur. Alt zemini hazırlanmış olan yapıştırma harcına 1,00x 3,00 tabaka halinde veya 1, 00 x 15 m ebatlarındaki keçeler duvar ölçüsüne göre yapıştırılır, levhalar duvar yüzünde yan yana getirilerek kaplanır. izoBOZZ; elle hafif sıvama yapılarak her tarafa eşit dağılımı sağlanır, sonra plastik mala ile üzerine (vurularak izoBOZZ liflerinin harçla bağlantısı kuvvetlendirilir, uygulamada keçeler arsında boşluk kalmamalıdır .Yani ısı köprüsü oluşturulmamalıdır. Yapıştırma işleminden sonra kuruması tamamlanınca keçe üzerine sıva , file ve boya işlemi yapılarak tamamlanır.
BU UYGULAMADA DÜBEL KULLANILMAMAKTADIR.

Avantajlarımız