Şap Altı Ses Isı Yalıtımı

Şap altı ısı ses yalıtımı uygulayacaksınız ama beklentiler nedir?

Öncelikle, siz bu soruya çok uzun bir liste hazırladınız varsayalım lakin orada yazılı olan her ihtiyacınız emin olun bizim ürünlerimizle karşılanır. Bu nedenle sertifikalarımız ile vereceğimiz güven ve aynı zamanda diğer alternatiflere göre ekolojik yani bırakmış olduğumuz karbon ayak izinin düşüklüğü dolayısıyla size daha huzur verecek.

Yani  tamamen sağlıklı ve yan etkisi olmayan ürünlerimizi gönül rahatlığı ile her yaşam alanınızda kullanırsınız.

Ürünlerimiz uzun ömürlü yani çok uzun yıllar size hizmet edecek.

En önemlisi ürünlerimizi tamamen Türkiye’de üretiyoruz. Sonuçta üretimimizin ülke ekonomisine katkısını da unutmayın.

20140831_110607 ana sayfa için

Şap Altı Ses Isı yalıtım keçesi uygulama bilgileri

Ön Hazırlık

Öncelikle hazırlığımıza şap atılmadan uygulamanın sağlığı için yüzey temizliği yaparak başlayalım. Fakat, temizlenen yüzeydeki bozukluklar kesinlikle izobozz keçemizi sermeye engel değil.

Başlangıç

İlk olarak İzobozz keçe zemine düzgün dolayısıyla boşluk kalmayacak şekilde yan yana sereriz. Böylece arada izolasyona engel olacak boşluk bırakmıyoruz. Artık, döşenmiş keçe üstüne şap atılacağı için çalışanlar hareketli olacaklar ama sorun değil. Bu nedenle yapının zarar görmemesi için birkaç noktadan klasik sıva harçları ile yapıştırırız. Gel gelelim darbe sesleri alt katlara hem doğrudan aynı zamanda duvarlardan çarparak ilerler ama sorun değil. Dolayısıyla ses bağlantısını kesmek için atılacak şap kalınlığı kadar izobozz keçeleri duvara döneriz. Ancak duvara tek parça halinde döndürülemez ise keçeler şeritler halinde kesilerek duvara birkaç noktadan yapıştırırız. Şeritler, yerde serili keçenin üstüne gelecek şekilde ve birleşim noktalarından denk gelecek ama sızma olmayacak biçimde yerleştiririz.

Şap Dökümü

Şap dökülür lakin şerit seviyesini geçmeyecek kadar olmalıdır. İzobozz yapısı geçirgen değil. Bu nedenle şerbet bünyesine girmez (TSE Darbe testine bakınız). Yani ayrıca üzerine naylon ve benzeri bir ürün serilmez. Şap seviyesinin üstünde kalan fazla keçeler, parke döşendikten sonra falçata yardımı ile keseriz temizleriz ve artık kurumasını bekleriz.
şap altı ses ısı yalıtım
ses yalıtımı
ekoloji-kece-yalitimi-ses-isi

Şap Dökülmeden önce yüzey temizliği yapılır

Yüzeydeki bozukluklar izobozz keçenin serilmesine engel değildir.
ekoloji-kece-yalitimi-ses-isi
sapalti-isi-ses-yalitimi
İzobozz keçe zemine boşluk kalmayacak şekilde yan yana serilir.
sapalti-isi-ses-yalitimi
akustik ses yalıtım2

Atılacak şap kalınlığı kadar izobozz keçeler duvara döndürülür.

akustik ses yalıtım
sesyalitim

Şap, şerit seviyesini geçmeyecek şekilde dökülür.

sesyalitim
previous arrow
next arrow

Avantajlarımız