Hayatımızın gerçeği Deprem ve alınabilecek önlemler

Ağustos 17, 2021 ile admin

22 yıl önce bu gün ülke olarak büyük bir felaket atlattık. Binlerce can kaybettik. Tüm kaybettiklerimize rahmet dileriz ve her sene yaraları tekrardan deşilen tüm yakınlarını kaybeden ailelerimize sabır ve baş sağlığı dileriz.

Yıllardır konuşulur ve ciddi tedbirler alınsa dahi insanlar olarak duyarsızca doğada yaptığımız değişiklikler nedeni ile fay hatları ve doğa git gide daha büyük potansiyel enerji yükleniyor. Dolayısıyla tehlike her geçen gün büyüyor. Görmezden gelmek her halükarda yaşayabileceğimiz tehlikenin ortaya çıkarabileceği yıkımı arttırır.

Neler Yapılabilir?

Hayatımızda ve alışkanlıklarımızda yaptığımız ufak değişiklikler ile bir çok felaketten en az hasar ile çıkabiliriz. Deprem öncesinde yapabileceğiniz hazırlıklar hakkında AFAD’ın hazırlamış olduğu yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bu vesile ile size aynı zamanda depremden daha az zararla çıkabileceğiniz bir yöntemi daha tanıtacağız.

İzobozz Feltbi Isı yalıtımı ve Ses Yalıtımı sağlayan mantolama

Mantolama genellikle binada ısı yalıtımı dolayısıyla enerji tasarrufu yapmak için kullanılır. Lakin, kullanılan malzeme genelde beton gibi kırılgan olur. Depremde alınan zararların büyük çoğunluğu deprem sırasında ortaya çıkan toz nedeniyle boğulma şeklinde gerçekleşir. Bunun dışında yolu kapatan yada insanların üzerine düşen moloz parçalarıda ağır hasarlara neden olur.

Peki Isı yalıtımı yapmak için kullandığınız malzemenin size deprem esnasında avantaj sağlayabileceğini biliyor muydunuz?

Evet, İzobozz ve Feltbi Ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlayan geçe ürünlerimizin avantajı büyük. Rakip ürünler gibi kırılma yapmaz. Bunun için duvarlarınızı içten çatlasa da birarada tutarak tozuma ve moloz dağılımını biraz da olsa engeller.

Aşağıdaki videolaradan da inceleyebileceğiniz gibi tüm önlemlerin yanında ürünlerimizi kullanmak sizi daha güvende tutacaktır. Dolayısıyla, bizi tercih ettiğinizde içiniz daha rahat olacaktır.

Depremden ve tüm felaketlerden uzak ömür dileriz.