ŞAP ALTI SES YALITIMI

Temmuz 13, 2021 ile admin

Binaları yaparken en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında şap altı ses yalıtımı için kullanılacak malzemeler gelir.

Şap altı ses yalıtımı için malzemelerde gereken özellikler

*Tse Belgesi olmalıdır.

*Şap altı darbe ses değer testi sonucu önemlidir. izobozz ürünümüzün 29 db’dir.

*Şap altında 10 yıl sonra 2kPa veya 5 Kpa ‘da ürünün yaşlanmaya bağlı değer kaybı ne kadar az ise o ürün o kadar çok görevini sürdürür.

*İzobozz keçenin bu değeri üstelik 5 kPa ile %2,86 ile %5,92 aralığındadır.

*Şap altında ısıyı korumak ve soğuğu geçirmemek adına Isıl iletkenlik değeri önemlidir. izozbozz keçeler 0.034 ile 0.037 aralığında bir değere sahiptir.

*Şap altında kullanılacak malzemenin nefes alması daha ilerde ,tavanlarda oluşacak küflenme ,siyah leke ,vb gibi sorunların varlığından sizi korumaktadır.

*izobozz polyeser elyaf keçeler ile hem ısı hem ses yalıtımını aynı anda yaparsınız.

*Keçelerimiz non woven teknolojisi ile iğneleme yöntemi ile üretilmektedir.

Şap altı ses yalıtımı amacı nedir?

Günümüzde şap altında ses yalıtımı malzemesi kullanılmamış olan binalarda çoğu kez komşuların kavga ettiği hatta mahkemelik olduğu görülmektedir.Aslında burada sorun komşunuzda değil,maalesef doğru malzeme kullanmamış olan inşaat firmasındadır.Ses ,birçok noktadan kaçtığı için ;şap altında malzeme kullanılmaması durumunda en ufak bir misket düşmesi,anahtar düşmesi ,vb gibi sesler aşağı katta kaya düşmesi sesi gibi hissedilebilmektedir.

Şap altında doğru kullanılan malzeme çocuğunuzun ve sizin özgürce yaşaması demektir.Siz yukarıdaki komşunuzun sesinden,alttaki komşunuzda sizin sesinizden rahatsız olmayacaktır.

ses yalıtımı malzemesi kullanımı Nazenin Konakları
https://www.guncelprojebilgileri.com/istanbul-anadolu-konut-projeleri/nazenin-konaklari

izobozz polyester elyaf keçe ile uygulama sırasında ayrıca banta gerek yoktur.Flexible yapısı ile çok rahat dönüp,yüzer şapa imkan tanımaktadır.

Şap dökülürken üzerine naylon ,vb gbi koruyucu malzeme örtmeye gerek yoktur.Halı gibi serilerek kullanıldığı için uygulaması çok basittir.

İşçiler çalışırken ek ekipman kullanmak zorunda değillerdir.Ürünlerimizin çevreye ve insan sağlığına zararı yoktur.